Aktualności

Naukowcy z Centrum Badań Kosmicznych PAN (CBK PAN) pomogą optymalizować działania systemowe związane z ograniczeniem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, sprawcy pandemii choroby COVID-19.

Więcej …
Romana Ratkiewicz Drukuj Email
czwartek, 27 czerwca 2019 15:32

Romana Ratkiewicz Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

- Zaawansowane modelowanie heliosfery i obszarów poza nią przy użyciu kinetycznych symulacji numerycznych

Temat dotyczy skrystalizowanych planów NASA wysłania w przestrzeń międzygwiazdową Sondy Międzygwiazdowej w roku 2030. Tego rodzajumisja była dyskutowana od momentu powstania NASA i nigdy nie przestałainteresować grup naukowców zajmujących się fizyką heliosfery, planetologią i astrofizyką. Pozostało do wyjasnienia wiele zagadek których dostarczyły misje Voyager, których eksploatacja ma się ku końcowi. Kolejne misje IBEX, Cassini, New Horizon, Parker Solar Probe dostarczają dalszych danych, które mogą byc udoskonalane przez misję IMAP, ale to Interstellar Probe oferuje znaczące mozliwości dla zrozumienia globalnej natury helisofery i dalszych obszarów naszej galaktyki.

Granice heliosfery zostały przekroczony przez Voyagera 1 w 2012 roku i Voyagera 2 w 2018 ale nadszedł czas, by ich zadania zostały przejęte przez sondę, która będzie się poruszać z prędkością prawie 7 razy większą niż Voyagery (20 j.a./rok) i ma szansę osiagnać conajmniej 1000 j.a.w ciagi 50 lat.

 

wymagania: absolwent fizyki, geofizyki lub astronomii, umiejętność  programowania (C++, Matlab, Python lub IDL) 

Poprawiony: piątek, 28 czerwca 2019 14:06
 
Naszą witrynę przegląda teraz 61 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL