Aktualności

/Warszawa, 21 czerwca 2018/

Wykonane w ostatnich dniach testy wykazały, że Polskie instrumenty naukowe na pokładzie chińskiej sondy księżycowej Longjiang-2 działają bez zarzutu. Za opracowanie aparatury odpowiedzialne było Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk (CBK PAN).

 

Więcej …
Tomasz Mrozek Drukuj Email
czwartek, 27 czerwca 2019 15:31

Tomasz Mrozek Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , (promotor pomocniczy)

- Obserwacje i modelowanie słonecznych źródeł twardego promieniowania rentgenowskiego zarejestrowanych za pomocą instrumentu STIX z pokładu misji ESA Solar Orbiter

wymagania: znajomość fizyki plazmy (rozbłyski  słoneczne, obrazowanie rentgenowskie) i umiejętność programowania (IDL lub Python)

Zawartość:
- Spektroskopia rentgenowska na podstawie interpretacji obrazów zrekonstruowanych przy użyciu dostępnych i nowych algorytmów rekonstrukcji. Analiza wpływu niepewności rekonstrukcji obrazów uzyskanych za pomocą poszczególnych algorytmów na interpretację fizyczną rozbłysków słonecznych z obserwacji STIX.
- modelowanie warunków fizycznych w źródłach stowarzyszonych z procesem rekoneksji pól magnetycznych w rozbłyskach słonecznych (źródła widoczne ponad szczytami pętli, stopy rozbłysków) i testowanie tych modeli na podstawie obserwacji.
- Modelowanie charakterystyk fizycznych klasy źródeł rentgenowskich stowarzyszonych z zatrzymanymi erupcjami (w miejscach przełączania z polem otaczającym erupcję) i weryfikacja obserwacyjna na podstawie wyselekcjonowanej próbki zjawisk.
Zakres umiejętności:
- Biegła znajomość języka angielskiego
- Znajomość zasad detekcji i obrazowania promieniowania rentgenowskiego z zakresu 4-150 keV
- Znajomość zagadnień związanych z fizyką plazmy i fizyką rozbłysków słonecznych
- Biegła umiejętność programowania w środowisku IDL lub Python
- Umiejętność systematycznej i wytrwalej pracy (również w zespole) z comiesięczną prezentacją osiągnięć i postępów pracy
Poprawiony: piątek, 28 czerwca 2019 13:47
 
Naszą witrynę przegląda teraz 56 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL