Aktualności

Uchwała Rady Naukowej CBK PAN z 25 kwietnia 2019 roku w sprawie nadania stopnia doktora habilitowanego Pani Dr Agnieszcze Gil-Świderskiej.

Więcej …
Małgorzata Królikowska-Sołtan Drukuj Email
czwartek, 27 czerwca 2019 15:26

Małgorzata Królikowska-Sołtan Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ,

Marek Banaszkiewicz Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

promotor pomocniczy Sławomira Szutowicz Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Badanie subtelnych efektów dynamicznych w ruchu małych ciał Układu Słonecznego  (komet i planetoid):

Subtelne efekty w ruchu komet i planetoid (tzw. efekty niegrawitacyjne) wiążą się z własnościami fizycznymi tych obiektów i mają inny charakter w obu tych grupach.  W związku z tym, doktorat by obejmował zarówno badanie struktury i aktywności tych obiektów jak i dynamikę ruchu.  W tym zakresie opiekunami byłyby dr hab. Małgorzata Królikowska-Sołtan i dr. Sławomira Szutowicz.

Drugim zadaniem doktorantki/doktoranta byłby udział w pracach przygotowawczych do misji HERA pod opieką prof. dr hab. Marka Banaszkiewicza. Misja HERA, przygotowywana przed Europejską Agencję Kosmiczną, jest planowana na 1923 rok.  Doktorantka/doktorant będzie uczestniczył(a) w przygotowaniu sposobu obserwacji do efektywnego zbadania wydajności zmiany stanu dynamicznego podwójnej planetoidy (658030) Didymos. Stan tej planetoidy ulegnie zmianie wskutek wcześniejszej misji DART (misja NASA), która wystrzeli pocisk w kierunku mniejszego składnika.

Wymagania

- Tytuł magistra/ magistra inżyniera  z fizyki, geofizyki lub astronomii.

- Znajomość programowania w jednym lub dwóch językach (C++, Matlab, Python, IDL, dobrze widziana znajomość Fortranu)

- Znajomość języka angielskiego pozwalająca na pracę w środowisku międzynarodowym,

Poprawiony: piątek, 28 czerwca 2019 12:36
 
Naszą witrynę przegląda teraz 61 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL