Aktualności

W 1977 roku zostały wystrzelone dwie sondy Voyager 1 i 2, których głównym zadaniem była eksploracja układów Jowisza i Saturna. Po zakończonych sukcesem przelotach obok tych planet NASA przedłużyła misję sondy Voyager 2 do, kolejno, Urana i Neptuna.

Więcej …
Cosmic Challenge 2020 pod honorowym patronatem CBK PAN Drukuj Email
poniedziałek, 10 lutego 2020 10:54

Centrum Badań Kosmicznych PAN objęło patronatem honorowym projekt pt. "Cosmic Challenge 2020" - innowacyjny program edukacyjny skierowany do dzieci i młodzieży zainteresowanych tematyką kosmosu.

Projekt realizowany jest w partnerstwie z Gran Telescopio CANARIAS, jednym z największych obserwatoriów astronomicznych na świecie, znajdującym się na wyspie La Palma.

Konkurs Cosmic Challenge zakłada kilka celów, m.in. promocję edukacji STEM, integrację wiedzy na temat kosmosu z przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi czy rozwój kreatywności i innowacyjności wśród dzieci i młodzieży. Nagrodą w konkursie będzie wycieczka do obserwatorium Gran Telescopio CANARIAS.

W ramach I etapu osoby zainteresowane udziałem w programie będą miały za zadanie przygotować esej w następującym temacie: „Najważniejsze problemy związane z założeniem pierwszej osady ludzkiej w Kosmosie i sposoby ich rozwiązania”. Prace w ramach I etapu konkursu będzie można przesyłać w okresie 24.02 – 15.03.2020r.
Wydarzeniu patronuje również Polska Agencja Kosmiczna, zaś patronatem medialnym projekt objęli TVP 3 Lublin i Radia Lublin.
Więcej informacji na temat projektu pod linkiem: http://spaceship.edu.pl/cosmic-challenge

 

Głównymi celami Konkursu są:

1. Promocja edukacji w zakresie STEM.

2. Integracja wiedzy nt. Kosmosu z przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi.

3. Rozwój kreatywności i innowacyjności wśród dzieci i młodzieży.

4. Promocja praktycznego wykorzystania wiedzy integrującej różne obszary/ przedmioty.

5. Rozwijanie umiejętności rozwiązywania złożonych problemów.

 

Poprawiony: wtorek, 11 lutego 2020 12:00
 
Start Promocja Nauki Konkursy Cosmic Challenge 2020 pod honorowym patronatem CBK PAN
Naszą witrynę przegląda teraz 65 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL